рејтинг: 4.4/10
Оценка на корисникот: 6.63/10
(8 гласови)

СОДРЖИНА

Година 1922. била историска за археологијата, бидејќи таа година е откриена првата гробница на египетскиот фараон, како и нешто што до тогаш не било видено во модерната историја: недопрена мумија на египетски крал, стар само седумнаесет години. Како дете кое било крунисано во деветтата година станало толку моќно и зошто умрело толку младо и така наеднаш? Зошто сите женски членови во семејството на Тутанкамон биле мртви во моментот кога седнал на тронот?

Слики

Проклетството на ТутанкамонПроклетството на ТутанкамонПроклетството на ТутанкамонПроклетството на ТутанкамонПроклетството на ТутанкамонПроклетството на ТутанкамонПроклетството на ТутанкамонПроклетството на ТутанкамонПроклетството на ТутанкамонПроклетството на ТутанкамонПроклетството на ТутанкамонПроклетството на ТутанкамонПроклетството на ТутанкамонПроклетството на ТутанкамонПроклетството на ТутанкамонПроклетството на ТутанкамонПроклетството на ТутанкамонПроклетството на Тутанкамон

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Камелот: Прво поглавље (2021)

  понеделник
  image
  Прошло је десет година откако је Артур абдицирао и нестао након што га је предао свом бившем пријатељу Ланселоту, који је од тада успоставио страшну владавину над...
 • Временски гусари (2020)

  понеделник
  image
  Када муња удари у украдени научни брод у током бекства, он нестане заједно с посадом и њиховом драгоценом мапом блага која је била на броду. Гурнути у вортекс,...
 • Банда на сасквочите (2006)

  понеделник
  image
  Тројца пријатели фасцинирани од светот на фантазијата се упатуваат во шумата, каде што наоѓаат доста необични траги од големи стапала. За нив тоа е непобитен...
 • Огледалце огледалце (2012)

  понеделник
  image
  Откако саканиот крал ќе ги напушти, неговата безмилосна сопруга ја презема контролата над кралството и нејзината прекрасна 18-годишна поќерка Снежана, која ја...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.