poster

Разуман човек

A Reasonable Man (1999)

криминалистички, драма, мистерија, трилер | Јужна Африка, Франција
Режисер: Gavin Hood

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Прича о адвокату који одлази у Јужну Африку да брани дечака из Зулу племена који је убио бебу верујуќи да је убио злог духа, познатијег као Токолосхе. Мрачне тајне које леже закопане дубоко у адвокату, спојиќе га са дечака. Он узима случај и улази у свет афричког чаробњаштва и мистике, а откривањем истине о убиству, откриќе истину о себи самом...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мистерии на гаражната распродажба: Венчаница (2015)

  понеделник
  image
  Џенифер и Дени наоѓаат една прекрасната стара венчаница, но деталниот преглед покажува дамки од крв. Џенифер одлучува да дознае што се случило и да ја најде...
 • Подлих осам (2015)

  понеделник
  image
  Радња је смештена десетак година након Граѓанског рата и прати догодовштине Марквиса Ворена (Самуел Л. Јацксон), бившег војника Уније и ловца на главе блокираног...
 • Мерка на одмаздата (2009)

  понеделник
  image
  Колин е скршен поради веста за неверството на неговата сопруга, а неговите пријатели решаваат да му помогнат. Тие го киднапираат младиот љубовник и го држат во...
 • Мистериите на Аурора Тигарден: Игра на исчезнување (2018)

  понеделник
  image
  Внукот на Аурора и неговиот цимер исчезнуваат откако девојката на цимерот е најдена мртва. Со помошта од своите пријатели, Аурора ја открива заверата која тргнала...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.