СОДРЖИНА

Запознајте го ограбувачот на банки Џек Фоли. На денот кога излегува од затвор, тој краде нешто многу поскапоцено од парите... срцето на Карен Сиско. Умна е и сексапилна, а за несреќа на Џек таа е и сојузен шериф...
Кога криминалецот Џек Фоли (добитникот на „Оскар“, Џорџ Клуни) бега од затвор со својот партнер (Винг Рамс), и двајцата наскоро дознаваат дека зад грбот им се американските шерифи. Она што Фоли не го очекува е дека ќе се вљуби во еден од нив! Карен Сиско (Џенифер Лопез), цврста и сериозна полицајка, исто така е изненадена кога развива чувства спрема ограбувачот на банки што го брка. Но, бидејќи тие имаат спротивни гледишта за законот, дали е возможно таква противставена двојка да развие врска или да најде компромис во своите професии? Режисерот Стивен Содерберг, кој е добитник на „Оскар“, обликува една доста интересна и смешна љубовна приказна.

Слики

Далеку од очитеДалеку од очитеДалеку од очитеДалеку од очитеДалеку од очитеNBCUNBCUNBCUNBCUNBCUДалеку од очитеДалеку од очитеДалеку од очитеДалеку од очитеДалеку од очите

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Специјална пратка (2008)

  четврток
  image
  Максин Картер е курир со најдобри врски на целиот брег на Пацификот. Цело време е на пат и не сака да го промени ова од времето кога била сведок на смртта на...
 • Поп ѕвезда: Никогаш не се откажувај (2016)

  четврток
  image
  Енди Самберг, Акива Шефер и Џорма Таконе ги прикажуваат своите музички таленти на големиот екран. Овој документарец го следи бившиот член на тинејџерската музичка...
 • Патот (2010)

  четврток
  image
  Калифорнискиот доктор Том доаѓа во Франција за да ги земе останките на својот син кој загинува на Пиринеите во една бура, одејќи по „Патот до Сантјаго“. Во чест...
 • Маж од соништата (2021)

  четврток
  image
  Сара, писателка која се мачи со блокада во пишувањето, бара инспирација – и ја наоѓа кога случајно го среќава Годфри, несреќен отпадник кој постојано ги менува...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.