СОДРЖИНА

Осмогодишња Викторија, црначко сироче, одлази на једну ноќ у буржоаску белачку породицу. Као одрасла, она се зближава са најмлаѓим сином породице чији је била гост, а плод те везе буде Мари...
Викторија, осмогодишња црнкиња скромног порекла, случајно проведе ноќ у буржоаској породици свог друга из разреда, Томаса. Годинама касније, она поново сретне Томаса и њих двоје се зближе, а плод њихове пролазне везе буде Мари. Меѓутим, Викторија тек након осам година открије постојање детета Томасу и његовој породици. Очарана девојчицом, породица понуди Викторији да редовно доводи девојчицу у посете. Мало по мало, Викторија почиње да увиѓа последице ове великодушности...

Слики

Моја другарица ВикторијаМоја другарица ВикторијаМоја другарица ВикторијаМоја другарица ВикторијаМоја другарица ВикторијаМоја другарица ВикторијаМоја другарица Викторија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Скандал (1950)

  image
  Аоје је сликар који на летовању у планинама упознаје славну јапанску певачицу Мијако Саиџо. Кад схвати да одлази на исто место као и он, Ичиро јој нуди да је...
 • Обвинет без докази (1991)

  image
  Поради наводната вклученост во комунистички партии, на филмскиот режисер Дејвид Мерил му е забрането да работи во Холивуд. Одлучува да се бори за своите права и...
 • Спонзор (2020)

  image
  Кога неуспешна музичарка не може да ја плати киријата, таа се зачленува на веб-страница каде што постари луѓе плаќаат за средби со помлади жени. Нејзиниот потфат...
 • Последно возење (2009)

  image
  Еден очаен татко го зема својот десетгодишен син, Чук и бега откако извршува едно насилно злосторство. Додека двајцата патуваат во пустината и нивната судбина е...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.