Оценка на корисникот: 7.5/10
(220 гласови)

СОДРЖИНА

Во големото финале на глобалниот епски феномен „Игрите на гладните“, Кeтнис Евердин сфаќа дека e во прашање многу повеќе од обично преживување - таа се бори за иднината! Народот на Панем е во тотална војна, а во финалниот судир Кетнис се соочува со претседателот Сноу. Заедно со најверните пријатели организира обид за атентат на претседателот, кој во меѓувреме станал сѐ повеќе опседнат со желбата да ја уништи. Смртоносните стапици, непријателите и тешките и етички проблематични избори ќе бидат многу поголем предизвик за Кeтнис од која било арена во која се нашла досега во „Игрите на гладните“.

Слики

Игри на гладнитеИгри на гладнитеИгри на гладнитеИгри на гладнитеИгри на гладнитеИгри на гладнитеИгри на гладнитеИгри на гладнитеИгри на гладнитеИгри на гладнитеИгри на гладните

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Стелт: Невидљиви бомбардер (2005)

  image
  Дубоко инволвирани у програм врхунске тајне мисије, тројица пилота се боре да програм вештачке интелигенције ставе под контролу... пре него ова започне следеќи...
 • Вучији зов (2019)

  image
  Један човек са изузетним аудио способностима се укрцава на једну француску нуклеарну подморницу и постаје фундаментални члан њене посаде. Његове способности ќе...
 • Борбен брод (2012)

  image
  Радња филма, базираног на стратешкој игри Баттлесхип, врти се око меѓународних поморских снага које изненада бивају увучене у жестоку битку са ванземаљцима, који...
 • Скокач (2008)

  image
  Научно фантастичниот трилер скокнува во нов свет со СКОКАЧ, кој ги започнува епските авантури на еден човек кој открива дека ја поседува возбудливата способност...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.