poster

Сага о змају

Adventures of Johnny Tao (2007)

Режисер: Kenn Scott

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 4.4/10

СОДРЖИНА

Џони Дов зараѓује тако што мотористима наплаќује да виде електричну гитару његовог покојног оца, гитару која је, наводно, право роцк анд ролл чудо. Према легенди, гитара је прављена у облику змајеве главе и делимично од прастарог копља које је његов отац нашао у кратеру звезде падалице. Џонијев пријатељ Еди налази другу половину копља и тиме ослобаѓа прастарог духа гладног моќи и разарања. Почиње битка за коначно уништење или пак, спасавање света.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Падот на Белата куќа (2013)

  денес
  image
  Додека е на турнеја во Белата куќа со својата млада ќерка, еден полицаец (Шанинг Татум) стапува во акција за да ги заштити своето дете и претседателот (Џејми...
 • Нокаут (2011)

  денес
  image
  Бивши професионален боксер, кому му е преку глава од насилниот живот, ќе му помогне на еден ученик да им се противставу на децата што го малтретираат.
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  денес
  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Годзила против Конг (2021)

  денес
  image
  Конг и неговите заштитници одат на опасно патување за да го најдат неговиот вистински дом, а со нив е Џија, младо девојче сираче со кое тој создал посебна и силна...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.