рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 8.16/10
(25 гласови)

СОДРЖИНА

Џим Бенет (Марк Валберг) сака да презема ризици. Бенет е професор по англиски и коцкар што сака да ризикува, па прави ризичен облог кога позајмува од еден гангстер (Мајкл Кенет Вилијамс), а како гаранција го нуди својот живот. Бенет секогаш е еден чекор понапред, па го скарува својот кредитор со организаторот на една коцкарска група (Алвин Инг) и ја напушта својата дисфункционална врска со неговата богата мајка (Џесика Ланг). Тој игра и на двете страни, влегувајќи во криминалното подземје додека го привлекува вниманието на Френк (Џон Гудман), рекетар кој покажува интерес за иднината на Бенет. Како што се продлабочува неговата врска со една студентка (Бри Ларсон), Бенет мора по втор пат да преземе огромен ризик.

Слики

КоцкарКоцкарКоцкарКоцкарКоцкарКоцкарКоцкарКоцкарКоцкарКоцкарКоцкарКоцкарКоцкар

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Следеќи пут циљам срце (2014)

  четврток
  image
  Дисциплинован и савестан Ален Ламар, узоран полицајац којег надреѓени поштују, води истрагу низа злочина. Али ако манијак побегне кроз полицијску блокаду, можда...
 • Будни (2007)

  четврток
  image
  На богат млад човек му трансплантираат срце. Открива дека хируршкиот тим имал намера да го убие.
 • Лагите кои ги кажуваме (2017)

  четврток
  image
  По смртта на својот шеф Деми, возачот Доналд има последна задача, да ги уништи сите траги од љубовницата на Деми. Некогаш помеѓу довербата и предавството, помеѓу...
 • Инспектор Торн: Спанко (2010)

  четврток
  image
  Убиец ќе ја избере својата жртва на железничка станица и ќе ја следи до дома. Во исто време, полицијата ќе најде уште една жртва, убиена на ист начин и на истата...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.