poster

Божиќна прича Црне Гује

Blackadder's Christmas Carol (1988)

краткометражен, комедија, историски | Обединетото Кралство
Режисер: Richard Boden

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 8.0/10

СОДРЖИНА

Божиќна прича о Црној Гуји је пародија на познати роман Цхарлеса Дицкенса, а временски је смјештен измеѓу треќе и четврте сезоне истоимене серије (Црна Гуја). Кроз причу нас води глас Хугха Лауриеја.
Ебенезер Блацкаддер (Роwан Аткинсон) је најбољи и најљубазнији човјек у Енглеској због чега га сви искориштавају. Сви осим Балдрицка (Тонy Робинсон). Посао му не доноси никакав приход јер све раздијели у хуманитарне сврхе или заврши код преваранта. На Бадњак га посјети Дух Божиќа због чега ќе Црна Гуја закључити да му се не исплати више бити тако добар... или се ипак исплати?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џејк на квадрат (2013)

  петок
  image
  Режисерот се впушта во нов филмски проект, кој ќе му помогне да открие како ја уништил секоја врска во која некогаш бил.
 • Необични (2019)

  петок
  image
  Дваесет години Бруно и Малик живеат во одвоен свет, со аутистични деца и тинејџери. Нивното здружение обучува млади луѓе од опасните квартови да се грижат за оние...
 • Триумф (2020)

  сабота
  image
  Етиен, шармантен актер кој е често без работа, води театарска работилница во затвор, каде што собира необична група затвореници за да ја постави познатата...
 • Приправници (2013)

  сабота
  image
  Двајца продажни агенти, чии кариери се загрозени од дигиталното време, успеваат да стигнат до еден посакуван стаж во „Гугл“, каде се натпреваруваат против група...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.