СОДРЖИНА

Во оваа готска романса, таинствениот г. Томас Шарп ја заведува младата Едит Кушинг и како невеста ја носи во својата куќа на една планина во Камбрија, Англија. Таму Едит дознава дека нејзиниот нов дом чува многу вознемирувачки тајни.
Кога нејзиното срце е украдено од еден заводлив туѓинец, една млада жена е однесена во куќа на врвот на една планина од црвена глина, место полно со тајни што ќе ја прогонуваат засекогаш. Помеѓу копнежот по темнината, помеѓу мистеријата и лудилото се наоѓа вистината за оваа куќа. Од фантазијата на режисерот Гиљермо дел Торо пристигнува натприродната мистерија со Том Хидлстон, Џесика Частејн, Мија Васиковска и Чарли Ханам. Тие ќе откријат дека љубовта мора да направи чудовишта од сите нас.

Слики

Пурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врв

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лига на правдата (2017)

  денес
  image
  По смртта на Супермен, Бетмен и Супержена најмуваат личности со супермоќи за да го заштитат човештвото од вонземската закана – Степенвулф. Заедно со нивните нови...
 • Трансформери (2007)

  денес
  image
  Вечната борба помеѓу двете раси на Сајбертрон, јуначките Автоботови и злобните Десептикони се сели на Земјата, а се води околу големата моќ во рацете на еден...
 • Добрите момци носат црно (1978)

  денес
  image
  Поранешниот водач на една командоска спасувачка акција во Виетнам (Чак Норис) се обидува да открие зошто ги убиваат членовите на неговата чета, еден по еден, а...
 • Револвери Седморице величанствених (1969)

  денес
  image
  Једини преживели од првобитне "Седморице величанствених“, Крис, поново је регрутован од стране револуционара како би им помогао у њиховој борби, у Мексику. Наиме,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.