рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 6.3/10
(25 гласови)

СОДРЖИНА

Во оваа готска романса, таинствениот г. Томас Шарп ја заведува младата Едит Кушинг и како невеста ја носи во својата куќа на една планина во Камбрија, Англија. Таму Едит дознава дека нејзиниот нов дом чува многу вознемирувачки тајни.
Кога нејзиното срце е украдено од еден заводлив туѓинец, една млада жена е однесена во куќа на врвот на една планина од црвена глина, место полно со тајни што ќе ја прогонуваат засекогаш. Помеѓу копнежот по темнината, помеѓу мистеријата и лудилото се наоѓа вистината за оваа куќа. Од фантазијата на режисерот Гиљермо дел Торо пристигнува натприродната мистерија со Том Хидлстон, Џесика Частејн, Мија Васиковска и Чарли Ханам. Тие ќе откријат дека љубовта мора да направи чудовишта од сите нас.

Слики

Пурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врвПурпурен врв

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Веќ виѓено (1987)

  image
  Михаило, некада сјајни млади пијаниста, сада је наставник клавира у образовном центру. Колеге га сматрају чудаком, али га остављају на миру како би живео свој...
 • Нешто за нешто (2008)

  image
  Ник Стал и Вера Фармига ги толкуваат главните улоги во драмата QUID PRO QUO, снимена според оригиналното сценарио на Карлос Брукс. Тоа е приказна за еден...
 • Клои (2009)

  image
  Кетрин и Дејвид се навидум совршен пар. Таа е лекар, а тој почитуван професор. Тоа е еден среќен брак и имаат талентиран син. Меѓутоа, кога Дејвид задоцнува на...
 • Другиот човек (2008)

  image
  Инженерот Питер (Лиам Нисон) е оженет со дизајнерката на чевли Лиза (Лора Лини). И двајцата се успешни и среќни на прв поглед, но наскоро сѐ се врти наопаку....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.