рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 7.44/10
(9 гласови)

СОДРЖИНА

Од режисерот Џо Рајт („Помирување, „Гордост и предрасуда) пристигнува филмот „Пан: Патување во Недојдија, акционен филм со целосно оригинална авантура за почетоците на омилените ликови создадени од Џ. М. Бери. Петар е немирно 12-годишно момче со бунтовна личност, но во мрачното лондонско сиропиталиште, каде што живеел целиот живот, тие квалитети не се баш посакувани. Тогаш, една ноќ, Петар е однесен од сиропиталиштето во фантастичниот свет на пиратите, воините и самовилите, наречен Недојдија. Таму тој наоѓа неверојатни авантури и води битки на живот или смрт, обидувајќи се да ги открие тајната на неговата мајка која го оставила во сиропиталиштето пред многу години, како и неговото место во волшебната земја. Здружувајќи се со воинот Тајгер Лили и со неговиот нов пријател по име Џејмс Кук, Петар мора да го порази безмилосниот пират Црнобрад за да ја спаси Недојдија и да ја открие својата вистинска судбина, да стане херој кој засекогаш ќе биде познат како Петар Пан.

Слики

Пан: Патување во НедојдијаПан: Патување во НедојдијаПан: Патување во НедојдијаПан: Патување во НедојдијаПан: Патување во НедојдијаПан: Патување во НедојдијаПан: Патување во НедојдијаПан: Патување во Недојдија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лавиринт (2002)

  четврток
  image
  Лавиринт је савремени трилер смештен у данашњем Београду, на локацијама Калемегданске тврѓаве. Тајне из прошлости града на ушќу Саве у Дунав и тајанствене...
 • Хобит: Неочекувано патување (2012)

  денес
  image
  Првиот од трите филма заснован на ремек-делото на Џ.Р.Р. Толкин се одвива во Средната земја 60 години пред епската трилогија „Господар на прстените“ и го следи...
 • Вистинските нешта (1983)

  денес
  image
  Приказната за оригиналните седум астронаути на Меркур 7 и нивниот мачо пристап за вселенската програма.
 • Жаби и мрест (2009)

  денес
  image
  Шестгодишниот Макс има важна мисија, да најде што повеќе полноглавци за неговиот постар брат. Заедно со неговата девојка Џеси, тој се впушта во авантуристичко...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.