poster

Поље лука

The Onion Field (1979)

Режисер: Harold Becker

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 6.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

9. марта 1963 два кадета ЛАПО (Легија америчких полицајаца), Карл Хетингер и Лан Кембел заустављају возило због недозвољеног претицања али се наѓу на нишану двојице наоружаних пљачкаша. Приморани да одложе своје оружје и одвезу се на напуштени пут, оба кадета бивају жртве класичног мафијашког сценарија... али један успева да побегне у таму поља лука.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мистерии на гаражната распродажба: Смртоносна соба (2015)

  недела
  image
  Пријателката на Џенифер, Адријана, има проблеми со продажбата на една викторијанска вила поради приказната дека во куќата има една тајна соба и дека никој не може...
 • Мистериите на Мердок: Среќен Божик со Мердок (2015)

  недела
  image
  Мердок, Огдена и тимот го спасуваат Божик со решавање на мистеријата на филантропот најден мртов пред празниците и на исчезнатите подароци кои тој требал да им ги...
 • Остављени (2010)

  недела
  image
  Тринаестогодишњи Ален живи у Дому за сирочад. Уверен да је у Дому само привремено Ален пише писма мајци и даје их васпитачици Цици која их спрема у фиоку јер их...
 • Човек са златном руком (1955)

  недела
  image
  Први високобуџетни холивудски филм који се бави хероинском зависношќу, Човек са златном руком је шокирао савремену публику и био номинован за три Оскара...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.