poster

Мој отац и мој син

My Father and My Son (2005)

драма | Турција
Режисер: Çagan Irmak

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 8.7/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Драма Мој отац и мој син Чагана Ирмака говори о Садику који, упркос очевим очекивањима да буде пољопривредни инжењер и води породично домаќинство, постаје левичарски новинар. У зору 12. септембра 1980. године по избијању пуча у Турској, у његовом животу све се мења.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Луси на небото (2019)

  денес
  image
  Луси Кола е силна жена чија решителност како астронаут ја носи во вселената, каде што е длабоко трогната од трансцендентално искуство. Кога се враќа дома, светот...
 • Објавување на војна (2011)

  денес
  image
  Овој филм е инспириран од вистински настан, кој го доживеал директорот лично. Тоа е приказна која наликува на Ромео и Јулија, каде ликовите од својот безгрижен...
 • To Olivia (2021)

  денес
  image
  In 1962, Patricia Neal and Roald Dahl retreat to the English countryside to bring up their young family. The seemingly unlikely pair find their relationship put...
 • Tale of a Raindrop (2012)

  денес
  image
  Мицхиру, млада Јапанка, прими писмо од дјевојке која тврди да је њена сестра и да дијеле истог оца. Иако је Мицхиру одрасла без оца, знатижеља је јача од ње због...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.