poster

Велика обмана

The Grand Seduction (2013)

Комедија | Канада
Режисер: Don McKellar
CineStar TV2 | 8.12.23 | 19:20

рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 8.2/10
(12 гласови)

СОДРЖИНА

Мали сиромашни градиќ/лука у Квебеку је у очајничкој потреби за доктором, како би град могао да осигура фабрику која би га спасила од финансијске пропасти. Један од становника Мари Френш, води потрагу и када пронаѓе др. Пола Луиса запосли га и заједно са свим локалним мештанима, на све начине настоји да га приволи да остане у градиќу за стално.

Слики

Велика обманаВелика обмана

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Уште Хани фалеше (2015)

  image
  Животот во едно семејство во предградието тече нормално, сѐ додека кај нив не дојде една далечна роднина, голема поп-ѕвезда...
 • Диктаторот (2012)

  image
  Херојска приказна за северноафрикански диктатор (Саша Барон Коен), кој го ризикува својот живот за да обезбеди никогаш да не дојде демократијата во неговата земја...
 • Ибица (2019)

  image
  Филипе и Карол, двајцата разведени, само што се запознале. Слепо вљубен, Филипе ќе направи се да ги одоброволи двајцата тинејџери на Карол и затоа на нејзиниот...
 • Писта (2010)

  image
  Инспирација за филмот „Писта“ („The Runway”) е вистинска приказна за еден јужноамерикански пилот кој во1983 година слетал во близина на градот Малоу. И покрај...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.