СОДРЖИНА

Во 1918 година, заедно со сопругот кој работел за воената пошта, по што и го напуштил семејството, посветената мајка Ени Ли ги носи своите посвоени ќерки заедно со нејзините деца да живеат во идиличното село Глостершир. Најмладото дете е болежливиот Лори, познат како Лол. Тука се сведоци на кавгата помеѓу бабите Трил и Валон кога засолнуваат еден млад воен дезертер што се криел во шумата сѐ додека не бил фатен. На училиште, Лол и неговите соученици се тероризирани од злобната наставничка Креби, сѐ додека Спеџ Хопкинс не ѝ го наоѓа крајот. Уште поважни за училишните денови на Лол се сестрите Бурдок, Џо и Рози, па на крајот, кога расте и го напушта својот дом за да си ја бара среќата, тој го открива задоволството на пиењето јаболкова ракија со Рози.

Слики

Сајдер со РозиСајдер со РозиСајдер со РозиСајдер со РозиСајдер со РозиСајдер со РозиСајдер со РозиСајдер со Рози

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аџии (2021)

  недела
  image
  Паулиус е симпатичен средовечен расипник прогонуван од сеќавањата за неговиот мртов брат Матеус, кој бил убиен пред четири години, што го довело во лоша состојба...
 • БРОУКЕН ХИЛ (2009)

  недела
  image
  Аустралија. Талентован тинејжер композитор Томи, машта да упише славну музичку школу Сyднеy Цонсерваториум оф Мусиц. Нажалост у том делу земље где живи тешко је...
 • Врколак (2010)

  недела
  image
  Бенисио Дел Торо игра благородник кој се враќа на својот семеен имот откако брат му исчезнува. Откако повторно се соединува со својот отуѓен татко, тој тргнува во...
 • Црн полицаец (2017)

  недела
  image
  Црн полицаец е турнат преку работ, а своите фрустрации ќе ги истури на привилегираната заедница која се заколнал дека ќе ја штити.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.