poster

У ставу мирно

Cadence (1990)

драма | САД, Канада
Режисер: Martin Sheen

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 6/10

СОДРЖИНА

Неке битке се воде ван бојног поља... Филм прати сукоб командира и затвореника у војном затвору америчке војске у Немачкој, за време рата у Вијетнаму, шездесетих година прошлог века.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Напад на бес (2021)

  image
  Ова е најлошиот ден во животот на Кароли. Домино ефектот кој ја започнува неговата мизерија започнал пред повеќе децении, па тој сега започнува лут монолог во кој...
 • Црни бомбардер (1992)

  image
  БООМ-92 је и на прагу новог миленијума радио станица која поседује само један микрофон и много бубашваба."Црни" је популарни радио водитељ без длаке на језику....
 • Крејмер против Крејмер (1979)

  image
  Сопругата на Тед Крејмер го напушта и го принудува да го обнови својот однос со синот Били. Почнува жестока битка за старателство која само ги продлабочува раните...
 • Vigilantes (2014)

  image
  Young Mary settles in a town to follow theater courses. Just after her arrival, she is sexually assaulted. The next day she meets Eve, a non-conformist young...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.