рејтинг: 5.5/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Једнога дана, након пољупца чаробног лептира, Кара убрзо открива да има чудесне супер моќи које јој омогуќавају да се претвори у Супер Спаркле, своје тајно, „друго ја које се бори против криминала и лети по краљевству спремно да буде од велике помоќи! Али, после мало времена и њена љубоморна роѓака хвата лептира и такоѓе се претвара - овога пута у Мрачну Спаркле, њеног непријатеља.

Слики

Барби - моќна принцезаБарби - моќна принцезаБарби - моќна принцезаБарби - моќна принцезаБарби - моќна принцезаБарби - моќна принцеза

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Подлиот јас (2010)

  денес
  image
  Приказна за еден од најголемите негативци во светот, кој го среќава својот најголем предизвик кога три деца влегуваат во неговиот живот. Во едно предградие...
 • Зоотропола (2016)

  денес
  image
  Во модерната „зоотропола“ во која живеат животни, полицајката Џуди Хопс е првата зајачица во полициските сили на градот. Таа добива шанса да го реши својот прв...
 • Како се дресира змеј (2010)

  денес
  image
  Оваа авантуристичка комедија која се одвива во митски свет на Викинзи и диви змејови, ја раскажува приказната за Хикап, викиншки тинејџер кој не се вклопува во...
 • Повратак у Оз (2014)

  денес
  image
  Анимирани и синхронизовани мјузикл Повратак у Оз је заснован на авантуристичким књигама чији је аутор Роџер Стантон Баум, праунук Л. Франка Баума. Наставак једне...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.