poster

Луда апокалипса

Whoops Apocalypse (1988)

комедија | Обединетото Кралство
Режисер: Tom Bussmann

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.0/10

СОДРЖИНА

На малу британску колонију је извршена инвазија од стране комунистичке комшијске земље. Ново изабрани председник САД - Барбара Адамс, покушава да среди ситуацију, али Британци под водством премијера Сир Мортимера шаљу специјалце да поврате острво. За освету, генерал Мосqуера, воѓа комунистичке земље унајмљује Лацробата, најбољег терористу на свету да киднапује британску принцезу Wендy и да је држи док се Британци не повуку.Сад Барбара мора да се позабави и са Мосqуером, Лацробатом и са Сир Мортимером, који је тотално полудео и смишља сулуде идеје (као што су гурање незапослених са стене и да су за незапосленост криве зле виле.) Осим тога и Русија се спрема да помогне комунистичкој земље и све то могло би да започне 3. светски рат...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Спунер (2009)

  четврток
  image
  Соочен со иселувањето од куќата на родителите на неговиот 30-ти роденден, социјално чуден тип ја сретнува девојката од неговите соништа и создава свои правила за...
 • Љубов и пријателство (2016)

  четврток
  image
  Филмот се одвива во 1790-тите и во него се работи за убавата млада вдовица леди Сузан Вернон, која дошла во Черчил, на имотот на роднините, каде што е решена да...
 • Мрачни сенки (2012)

  четврток
  image
  Откако од страна на една отфрлена љубовница е претворен во вампир, Барнаба Колинс е закопан два века, сѐ додека не се буди во променет свет во 1972 година,...
 • Илјада зборови (2012)

  четврток
  image
  Еди Марфи е Џек Мекал, зборлест книжевен агент, кој може да склучи секаква зделка, кога било, на каков било начин. Но, по средбата со еден духовен гуру, неговиот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.