Оценка на корисникот: 6/10
(181 глас)

СОДРЖИНА

Во круговите на криминалното подземје на француската ривиера познат како најдобриот возач чии услуги можат да се купат со пари, Френк Мартин гарантира испорака на секој пакет по соодветна цена. Постојат три правила: без имиња, без прашања и без понатамошни преговори. Сепак, неговиот кодекс ќе падне во вода кога убавата и фатална Ана ќе го убеди да биде возач на возило што ќе учествува во генијално смислен грабеж на банка. Летајќи низ улиците на Монако со своето Ауди, Френк несвесно ќе се вплетка во планот за уништување на Јуриј, рускиот трговец со луѓе, кој пред 15 години ја принудил Ана на проституција.

Слики

Транспортер: НаследствоFoto: RTL / © 2014 - EUROPACORP - TF1 FILMS PRODUCTIONFoto: RTL / © 2014 - EUROPACORP - TF1 FILMS PRODUCTIONFoto: RTL / © 2014 - EUROPACORP - TF1 FILMS PRODUCTIONFoto: RTL / © 2014 - EUROPACORP - TF1 FILMS PRODUCTIONFoto: RTL / © 2014 - EUROPACORP - TF1 FILMS PRODUCTIONFoto: RTL / © 2014 - EUROPACORP - TF1 FILMS PRODUCTIONFoto: RTL / © 2014 - EUROPACORP - TF1 FILMS PRODUCTIONFoto: RTL / © 2014 - EUROPACORP - TF1 FILMS PRODUCTIONFoto: RTL / © 2014 - EUROPACORP - TF1 FILMS PRODUCTIONFoto: RTL / © 2014 - EUROPACORP - TF1 FILMS PRODUCTIONТранспортер: НаследствоТранспортер: НаследствоТранспортер: НаследствоТранспортер: НаследствоТранспортер: НаследствоТранспортер: НаследствоТранспортер: НаследствоТранспортер: Наследство

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Рамбо 4 (2008)

  image
  Џон Рамбо (С. Сталоне) живее повлечено во северен Тајланд. На границата на земјата кон Мјанмар веќе 60 години беснее најдолгата светска граѓанска војна. Рамбо...
 • Бијег из џунгле (2021)

  image
  Дјецу која покушавају пронаќи несталог оца нападају опасне животиње - но поступно увиѓају да је на дјелу нешто пуно злокобније.
 • Експлозивен коктел (2021)

  image
  Сем (Карен Гилан) имала само 12 години кога мајка ѝ Скарлет (Лена Хеди), елитен убиец, била принудена да ја напушти. Сем е одгледана од Фирмата, немилосрден...
 • Не е време за умирање (2021)

  image
  Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.