СОДРЖИНА

Трократната добитничка на „Оскар, Мерил Стрип игра рок-пејачка/гитаристка во комедијата „Рокерка. Во овој филм преполн со музика и со живи настапи, Стрип ја игра Рики, гитаристка која се откажала од сѐ за својот сон за рокенролска слава, но сега се враќа дома за да ги поправи односите со своето семејство. Стрип игра наспроти својата вистинска ќерка Мами Гамер, која ја игра нејзината ќерка во филмот. Рик Спрингфилд е во улога на член на бендот кој е заљубен во Рики, а Кевин Клајн го игра поранешниот сопруг на Рики.

Слики

РокеркаРокеркаРокеркаРокеркаРокеркаРокеркаРокерка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Девојка мог пријатеља (2008)

  недела
  image
  Меѓутим, када Тенк крене да шармира Алексис, наѓе се пред великим изазовом. Алексис је прва девојка која зна како да одговори на његов блеф. Тенк је ускоро...
 • Психо Гормен (2020)

  понеделник
  image
  Брат и сестра, Лук (Овен Мире) и Мими (Нита-Џоси Хана), несвесно васкрсну древног ванземаљског господара (Мет Нинабер) који је закопан у њиховом дворишту. Пар...
 • Seven Dwarves (2004)

  понеделник
  image
  The Seven Dwarves live deep within a female-free-zone of the Enchanted Forest, but they cannot resist the innocent charms of Snow White when she enters their...
 • Франс (2021)

  понеделник
  image
  Полн со апсурден хумор, новиот филм на Бруно Думонт покажува колку брзо некој може да пропадне во бездната - и да излезе од неа уште посилен. Париз: славната...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.