СОДРЖИНА

Маноло е млад човек растргнат помеѓу исполнување на очекувањата на неговото семејство и следењето на своето срце. Тој тргнува во авантура која се протега низ три фантастични света, каде што мора да се соочи со своите најголеми стравови.
Од продуцентот Гилермо дел Торо и режисерот Хорхе Гутиерез пристигнува анимираната комедија со уникатен визуелен стил. „Книга на животот“ е патувањето на Маноло, млад човек растргнат помеѓу исполнување на очекувањата на неговото семејство и следењето на неговото срце. Пред да одбере кој пат да го следи, тој тргнува на неверојатна авантура која се протега низ три фантастични света, каде што мора да се соочи со своите најголеми стравови. Збогатен со омилените поп-хитови, „Книга на животот“ нѐ охрабрува да го славиме минатото додека гледаме кон иднината.

Слики

Книга на живототКнига на живототКнига на живототКнига на живототКнига на живототКнига на живототКнига на животот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Чудовишта (2001)

  денес
  image
  Главниот плашител Сали и неговиот ентузијастички расположен асистент Мајк работат во компанијата „Чудовишта, најголемата фабрика за обработка на вресоци во...
 • Универзитет на чудовишта (2013)

  денес
  image
  Мајк Вазовски и Џејмс П. Саливан се неразделна двојка, но не било секогаш така. Вратете се во времето кога тие биле само двајца надежни студенти на Универзитетот...
 • Мy Литтле Понy: Еqуестриа Гирлс - Игре пријатељства (2015)

  денес
  image
  Сваке четири године, у средњој школи Кантерлот се одржавају „Игре пријатељства“ на којима се такмиче против различитих школа у низу спортских догаѓаја и сваке...
 • Среќен змеј (2009)

  денес
  image
  Млад кинески змеј поради лошо однесување добива казна од боговите: прогонување на Земјата во вид на обичен смртник. Мора да премости чудна земја додека злобните...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.