рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 7.92/10
(26 гласови)

СОДРЖИНА

Ворен Шмит, у шездесетим годинама, настоји да управља животом своје ќерке и схвата како је протраќио сопствени. Ворен одлази у пензију. Недуго затим, његова жена умире. Уз то, мора да се суочи са чињеницом да му је ќерка удата за човека за кога не мари превише, као и са сазнањем да је његов живот заправо велики промашај...

Слики

Господин ШмитГосподин ШмитГосподин ШмитГосподин ШмитГосподин ШмитГосподин ШмитГосподин ШмитГосподин ШмитГосподин ШмитГосподин ШмитГосподин ШмитГосподин ШмитГосподин Шмит

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Све остало (2003)

  сабота
  image
  Романтична комедија о љубавним мукама младога њујоршког писца представља коначно признање мајстора префињене интелектуалне комике Вудија Алена (Ани Хол, Менхетен)...
 • Како се пишува љубов (2014)

  сабота
  image
  Сценарист награден со Оскар, но без работа, ќе биде принуден да прифати работа како професор на факултет. Иако прво ја мрази својата работа, нештата ќе тргнат на...
 • Правилата не важат (2016)

  сабота
  image
  Надежната млада актерка (Лили Колинс) и нејзиниот амбициозен млад возач (Олдерн Еренрајх) се обидуваат да се справат со ексцентричните ставови на непредвидливиот...
 • Quality Time (2017)

  сабота
  image
  Five thirty-something men in as many separate segments struggle to grapple with the relentless absurdity of their respective existences.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.