СОДРЖИНА

Taddeus is the manager of the Grand Hotel Excelsior. The Summer season begins in May and since then many odd persons frequent the hotel. There is Ilde Vivaldi, in love with Taddeus and the boxer Pericle Coccia who has an important match and falls in love with Maria. There is the Mago di Segrate trying to win world fame by levitating thirty meters high. And there is the waiter Egisto whose daughter is in a Swiss College believing her father is a man of importance.

Слики

Grand Hotel ExcelsiorGrand Hotel Excelsior

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Академија за бикини (2015)

  image
  Бенџи и Т.Џ се добри другари, кои истовремено ќе раскинат со своите девојки. За да заработат пари и да запознаат нови девојки, тие ќе решат да отворат школо за...
 • Кум по нарачка (2015)

  image
  Даг има уште две недели пред да се ожени со девојката од своите соништа, ама има еден проблем, тој нема кум, па го упатуваат кај Џими, сопственик на компанија...
 • Писта (2010)

  image
  Инспирација за филмот „Писта“ („The Runway”) е вистинска приказна за еден јужноамерикански пилот кој во1983 година слетал во близина на градот Малоу. И покрај...
 • Mr. Bones 2: Back From The Past (2008)

  image
  The story of Hekule, the King of Kuvukiland who is given a gemstone by the dying Kunji Balanadin. The stone is cursed and causes Hekule to become possessed by the...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.