рејтинг: 5.8/10
Оценка на корисникот: 6.17/10
(30 гласови)

СОДРЖИНА

„Другарки полни со пари“ ги истражува променливите односи меѓу четири жени, пријателки низ целиот свој живот, па и како возрасни жени. Кога навлегуваат во средната доба, нивното пријателство се соочува со нараснувачки предизвик од сè поголемите разлики во нивните поединечни степени на финансиската удобност.
Трите пријателки со пари, Френи (Џоен Кјузак), Џејн (Францис Мекдорманд) и Кристин (Кетрин Кинер), се загрижени за Оливија (Џенифер Анистон), која се чини дека не е во можност финансиски да се издржува ниту да има долга врска, барем според нивните стандарди. Но, истражувањето на нивната група ги зголемува сомнежите за цврстината на нивните бракови и кариери.
На крајот, Оливија наоѓа стабилност на неочекувано место, но нејзиниот и до некаде среќен завршеток е поматен од суровата реалност на тукушто распаднатите животи на нејзините пријателки. Резултатот е болно и урнебесно истражување на модерниот живот, кое е брутално искрено, а истовремено и целосно продуховува.

Слики

Другарки полни со париSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со париДругарки полни со пари

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Zonja nga qyteti (1976)

  денес
  image
  It is a comedy about an old albanian lady and her daughter who move from the city to a village. Her daughter falls in love while she is there but her mother...
 • Вампирите се меѓу нас (1989)

  денес
  image
  У провинцијском месту живот тече уобичајеним током. Двојица чувара реда Боки и Пајко бескрајно се досаѓују. Али узбуѓење настаје када се појаве гости из...
 • Тхе Френцх Диспатцх оф тхе Либертy, Кансас Евенинг Сун (2021)

  денес
  image
  Овај филм је својеврсна ода новинарима и новинарству смештена у испоставу америчког магазина у измишљени двадесетовековни француски градиќ.
 • Романса у Малој Италији (2018)

  денес
  image
  Након повратка куќи, Ники Анѓоли (Робертс) открива да се у кварту у којем је одрасла мало тога променило. Ипак, на том истом месту на којем време као да је стало,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.