рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 5.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Када Муне постане чувар Месеца, неспретном незгодом доведе у опасност Месец и Сунце. То искористи зли и корумпирани титан Некрос који жели Сунце само за себе, чиме ќе пореметити равнотежу дана и ноќи. Стога Муне, уз помоќ пријатељице Глим и ратника Сохона, који је уједно чувар Сунца, одлази у узбудљиву авантуру да би вратио Сунце и Месец на њихово место на небу.

Слики

Мун чувар МесецаМун чувар МесецаМун чувар МесецаМун чувар МесецаМун чувар МесецаМун чувар Месеца

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Артур Божиќ (2011)

  денес
  image
  Дедо Мраз и неговиот тим џуџиња користат шпионски тактики за да разнесат милијарди подароци за сите деца во светот. Па, што значи ако едно дете остане без...
 • Првата ѕвезда (2017)

  Утре
  image
  Авантуристичкото магаре наречено Бо оди на епско патување, кое конечно го носи до раѓањето на Исус. По неговиот пат, тој е придружен од разни животни, вклучувајќи...
 • Островот на кучињата (2018)

  Утре
  image
  Во градот Мегасаки се шири кучешка чума, а градоначалникот Кобајаши бара сите кучиња да се испратат на Островот на Ѓубрето. На островот, момчето по име Атари се...
 • Плејмобил: Филм (2019)

  Утре
  image
  Кога помладиот брат Чарли исчезна во магичната анимирана вселена на Плејмобил ®, неподготвената Марла мора да започне животна мисија за да го врати дома. Во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.