СОДРЖИНА

Лари Крамер е тема на документарецот на ХБО кој коинцидира со дебито на адаптацијата на неговата драма „Нормално срце на ХБО. Во режија на Џин Карломусто, документарецот претставува интимен поглед во животот и дејноста на познатиот сценарист, романописец и есеист, прикажувајќи го неговото дело како познат активист за правата на ЛГБТ заедницата и како коосновач на ЕКТ АП, група која работи за подобрување на животите на луѓето со СИДА.

Слики

Лари Крамер вљубен и гневенЛари Крамер вљубен и гневенЛари Крамер вљубен и гневенЛари Крамер вљубен и гневенЛари Крамер вљубен и гневенЛари Крамер вљубен и гневенЛари Крамер вљубен и гневенЛари Крамер вљубен и гневен

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тероров адвокат (2007)

  image
  Документарац о Јацqуес Вергесу, контроверзном одвјетнику и бившем припаднику снага Француског покрета отпора. Судјеловао је у обрани непопуларних фигура, меѓу...
 • Борџије (2006)

  image
  Италија, 15. век. Родриго Борџија је лукави сплеткар. 30 година се успињао у Римокатоличкој цркви и сада су га његове колеге кардинали изабрали за папу. Борџији...
 • Шума (2014)

  image
  Крајем просинца 1947. године југословенски предсједник Јосип Броз Тито први пут је подсјетио Румуњску. Да би учврстили ново социјалистичко пријатељство, румуњски...
 • Atentatet e medha (2016)

  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.