poster

Френк и Џеси

Frank and Jesse (1995)

Режисер: Robert Boris

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.9/10

СОДРЖИНА

Роб Лоу и Бил Пакстон су Френк и Џеси Џејмс, који после пораза Југа у граѓанском рату и бесмисленог убиства њиховог млаѓег брата, траже освету. Као криминлаци они стичу славу по својим одважним пљачкама банака, возова и кочија. Тако постају заклети непријатељи шерифа, који су одлучни у намери да их убију.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кадилак Рекордс (2008)

  среда
  image
  Во оваа приказна за сексот, насилството и рокенролот во Чикаго од 50-тите и 60-тите год., се прикажува растот на „Чес Рекордс“ на Леонард Чес и ги следи...
 • Филомена (2013)

  среда
  image
  Забременувајќи како тинејџерка во Ирска во 1952 г., Филомена е испратена во манастир како „нечесна жена“. Бебето ѝ е одземено од калуѓерките и е дадено на...
 • Промена на играта (2012)

  среда
  image
  Оваа драма на „Ејч-Би-Оу“ со Џулиен Мур, Вуди Харелсон и Ед Херис, ја прикажува кампањата на Џон Мекејн од 2008 г., од неговиот избор на гувернерката на Алјаска,...
 • Враќање во игра (2008)

  среда
  image
  Вистинска приказна за Џасмин Пламер, која на 11 години станала првата жена која играла на фудбалскиот натпревар Поп Варнер.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.