poster

Хаос во најава

Trainwreck (2015)

комедија, драма, романса | Јапонија, САД
Режисер: Judd Apatow

рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 6.5/10
(18 гласови)

СОДРЖИНА

Џад Апатоу („Старосватици, „Супер лоша) ја режира оваа урнебесна комедија според сценарио на Ејми Шумер, каде таа и игра жена која живее живот без пардон. Уште од малечка, таткото (Колин Квин) на Ејми ѝ всадил во главата дека моногамијата не е реална. Ејми сега пишува за едно списание и живее според тоа уверување, уживајќи во живот без инхибиции и без здодевни романтични обврски, но всушност таа чувствува монотонија. Кога почнува да се вљубува во човекот кој е тема на една нова статија што ја пишува, а тоа е шармантниот и успешен спортски лекар по име Арон Конерс (Бил Хејдер), Ејми почнува да се запрашува дали тука има нешто повеќе.

Слики

Хаос во најаваХаос во најаваХаос во најаваХаос во најаваХаос во најаваХаос во најаваХаос во најаваХаос во најаваХаос во најава

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Гњурац (1993)

  денес
  image
  Комедија снимљена према позоришном комаду „Столица која се љуља“ говори о Радовану који је претрпан послом у туристичкој агенцији, па у тренутку кад његова...
 • Изгубљен у Лондону (2017)

  денес
  image
  Ово је био први филм који је уживо приказан у биоскопима. Сниман у стварном времену једном камером, филм прати Вудија Харелсона у једној од најгорих ноќи његовог...
 • Мајсторот за кабелска (1996)

  денес
  image
  Се работи за еден воспоставен градски ритуал. Дај му 50 долари на мајсторот за кабелска и ќе ги добиеш сите филмски канали бесплатно. Но, кога Стивен Ковакс...
 • Мали глас (1998)

  денес
  image
  У суморном енглеском приморском градиќу, једна од плашљивих становница под надимком Ел-Ви (Мали Глас) оплакује свог преминулог оца и опседнута његовом колекцијом...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.