СОДРЖИНА

Една њујоршка психијатарка која лекува емоционално уплашена жена, започнува дискусија за нејзиното проблематично минато во Јужна Каролина со нејзиниот брат близнак. Тој и психијатарката создаваат сојуз што води до романса.
Номиниран за седум Оскари, „Принцот на плимата“ е режиран од Барбара Стрејсенд, а таа и ја игра Сузан Ловенстин, психијатарка од Њујорк која се обидува да ѝ помогне на една писателка со самоубиствени нагони да ја реконструира својата семејна историја со помош на нејзиниот брат близнак, невработениот фудбалски тренер од Југот, Том Винго (Ник Нолти). Повреден од силите што ја уништиле волјата за живот на сестра му, Том започнува болно патешествие копајќи во долго одбиваните сеќавања, зграпчувајќи го она што може да биде спасение за него и сестра му. Во исто време, Том ѝ дава храброст на д-р Ловенстин да му се исповеда за нејзината врска со насилниот сопруг. Овие двајца луѓе од драматично различни светови се соочуваат со сопствените болки, притоа доаѓајќи до неверојатни откритија за нив самите и вљубувајќи се еден во друг за време на сето тоа.

Слики

Sony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionПринцот на плиматаПринцот на плиматаПринцот на плиматаПринцот на плиматаПринцот на плиматаПринцот на плиматаПринцот на плиматаПринцот на плиматаПринцот на плиматаПринцот на плимата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кода (2019)

  денес
  image
  Славниот пијанист Хенри Кол (Патрик Стјуарт), кој добива страв од настап доцна во неговата кариера, наоѓа инспирација кај слободоумната музичка критичарка Хелен...
 • Авторот на писмаа (2011)

  денес
  image
  Меги е млада девојка, еден ден добива инспиративно писмо. Се чини дека авторот ја познава подобро, одошто таа самата себе. Таа отсекогаш имала претчувство дека не...
 • Обвинет без докази (1991)

  денес
  image
  Поради наводната вклученост во комунистички партии, на филмскиот режисер Дејвид Мерил му е забрането да работи во Холивуд. Одлучува да се бори за своите права и...
 • Неизмерно дуга ноќ (2019)

  денес
  image
  One night in New Mexico, in the late 1950s, a switchboard operator and radio DJ discover a strange audio frequency which could change the future forever.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.