СОДРЖИНА

„Потекло на окото ја раскажува приказната за д-р Ијан Греј (Мајкл Пит), молекуларен биолог кој ја проучува еволуцијата на окото. Неговата работа му го менува животот по една кратка средба со една егзотична млада жена (Астрид Бергес-Фризби), која набргу му бега. Како што продолжува неговото истражување по повеќе години, заедно со неговата лабораториска партнерка Керен (Брит Марлинг), тие прават неверојатно научно откритие кое има далекосежни последици и ги комплицира неговите научни и духовни уверувања. Патувајќи низ целиот свет, тој го ризикува сето свое стекнато знаење за да ја потврди својата теорија.

Слики

Потекло на окотоПотекло на окотоПотекло на окотоПотекло на окотоПотекло на окотоПотекло на окотоПотекло на окото

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Фонтана на животот (2006)

  image
  Современ научник го измачуваат морални прашања додека чезнее по медицинско откритие кое би ѝ го спасило животот на неговата сопруга болна од рак.
 • Страст на умот (2000)

  image
  Мари е вдовица со две ќерки која кога ќе заспие, сонува за Марти. Марти е книжевна агентка на Менхетн која сонува за Мари. Не знаејќи што е сон, а што вистина,...
 • Сила привлачности (2017)

  image
  Они долазе... Неидентификовани летеќи објекат, велики свемирски брод срушио се у центру Москве. Летелица је пала у густо насељен део руске престонице. Погинуо је...
 • Магла во исчезнување (2021)

  image
  Визуелно зашеметувачката и лирско хуманата парабола ги алхемизира научната-фантастика и надреализмот на болната историја на Колумбија преку сетилно филмско...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.