СОДРЖИНА

Адаптацијата според романот бестселер од авторот Џон Грин, „Градови на хартија, всушност е приказна за созревањето во која се работи за Квентин и неговата таинствена сосетка Марго, која толку многу сакала мистерии што и самата станала мистерија. Откако го носи на целовечерна авантура низ нивниот роден град, Марго одеднаш исчезнува, оставајќи таинствени траги кои Квентин треба да ги дешифрира. Потрагата ги води Квентин и неговите итри пријатели во авантура која е урнебесна и трогателна. На крајот, за да ја најде Марго, Квентин мора подлабоко да го разбере нивното вистинско пријателство, како и нивната вистинска љубов.

Слики

Градови на хартијаГрадови на хартијаГрадови на хартијаГрадови на хартијаГрадови на хартија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Интерстелар (2014)

  вторник
  image
  Во блиската иднина, Земјата е уништена од суша и глад, што предизвикува недостиг на храна и екстремни климатски промени. Кога човештвото се соочува со...
 • Народни херој Љиљан Видиќ (2015)

  вторник
  image
  Прва награда је наступ на свечаној вечери, пред самим Хитлером, где имају прилику да га ликвидирају и приведу Други светски рат крају.
 • Повик на дивината (2009)

  вторник
  image
  Десетгодишната Рајан (А. Гејд) живее во Бостон. Кога нејзините родители треба да патуваат во Европа, таа е испратена кај нејзиниот дедо во Монтана (К. Лојд)....
 • Ostwind 2 (2015)

  денес
  image
  Summer vacation. Mika is overjoyed to see Ostwind again. But then she discovers strange wounds on the belly of Ostwind, for which no one has an explanation. Yet...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.