poster

ВОДЕНА БОМБА ЗА ДЕБЕЛИОТ МАЧОР

Ūdensbumba resnajam runcim (2004)

Комедија, Семеен | Естонија, Латвија
Режисер: Varis Brasla
FilmBox Extra RS | Утре | 05:30

рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 1.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Осумгодишната Марта и четиригодишната Линда остануваат со тетка им Уна кога родителите ќе им отидат да бараат работа. Запознавајќи ја тетка им Уна како вистинска терористка, Марта ги изучува тајните и уметноста на компромисот. Таа се уште верува дека зборовите треба да се во склад со делата. Новооткриената тактика и открива на Марти нов, прекрасен свет.

Слики

ВОДЕНА БОМБА ЗА ДЕБЕЛИОТ МАЧОРВОДЕНА БОМБА ЗА ДЕБЕЛИОТ МАЧОРВОДЕНА БОМБА ЗА ДЕБЕЛИОТ МАЧОРВОДЕНА БОМБА ЗА ДЕБЕЛИОТ МАЧОРВОДЕНА БОМБА ЗА ДЕБЕЛИОТ МАЧОРВОДЕНА БОМБА ЗА ДЕБЕЛИОТ МАЧОР

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пони са сломљеним крилом (2019)

  image
  Тинејџерка Сидни са породицом живи на ранчу, који је азил за коње. Сви су забринути, јер су суочени са опасношќу да изгубе ранч. Ништа не иде како треба и сви су...
 • КАРО И БОГ (2006)

  image
  За осум годишниот Каро, разделбата на родителите е ужасен удар. Својот сакан татко ќе го гледа само за викенд, а со својата мајка заминува во изнајмен стан. Каро...
 • Windstorm 4: Ari's Arrival (2019)

  image
  Grandmother Maria, Sam and the riding instructor Kaan are trying together to keep Gut Kaltenbach running, which is in financial difficulties. The ambitious...
 • Полеке (2003)

  image
  Топла приказна за растење заснована на најпродаваните книги на Гус Куијер за одлучната и убавата единаесетгодишна Полека. Полека живее во голем град и времето го...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.