СОДРЖИНА

Од мигот кога публиката првпат ги виде во „Подлиот јас, отсекогаш се прашувавме од каде доаѓаат мињоните? Во „Мињони, тоа прашање добива одговор и мињоните се претставени во приказна за нивното потекло која ја прикажува нивната непредвидлива личност и физичка особеност, па ги спојува со исто толку незаборавни човечки ликови. Излегува дека мињоните постоеле отсекогаш. Тие еволуирале од едноклеточни (жолти) клетки во суштествата што ги знаеме денес, а живеат за една колективна цел: да го најдат и да му служат на најподлиот господар што можат да го најдат.

Слики

МињониМињониМињониМињониМињониМињониМињониМињониМињониМињониМињониМињониМињони

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Волас и Громит: Леб или смрт (2008)

  денес
  image
  Во анимираната авантура на Ник Парк, „Леб или смрт, номинирана за „Оскар, динамичната двојка има нова улога. Волас и Громит почнале нов бизнис, овој пат пекарски,...
 • Пиколо и Саксо (2006)

  денес
  image
  Група на дувачки и жичени инструменти се собира за да формираат голем симфониски оркестар, а потоа застанува пред мисија да се најде злобниот лекар кој украл...
 • Спасители (2004)

  денес
  image
  Од тимот одликуван од Академијата, творците на „Приказна за играчките, „Чудовишта и „Барајќи го Немо, произлезе приказна за едно американско семејство, која го...
 • Облачно со услови за ќофтиња (2009)

  денес
  image
  Инспирирана од омилената книга за деца, оваа анимирана комедија се фокусира на град во кој храна паѓа како дожд од небото. Номинирана за Златен глобус.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.