poster

Невозможна мисија: Одметници

Mission: Impossible - Rogue Nation (2015)

акција, авантуристички, трилер | САД, Кина, Хонг Конг, Австрија, Обединетото Кралство, Мароко
Режисер: Christopher McQuarrie

рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 7.61/10
(54 гласови)

СОДРЖИНА

Преполна со акција и со возбудливи каскадерски потфати, подгответе се за најдобрата „Невозможна мисија досега. Кога неговата елитна организација е затворена од страна на ЦИА, агентот Итан Хант (Том Круз) и неговиот тим (Џереми Рене, Сајмон Пег, Винг Рајмс) се тркаат со времето за да го спречат подемот на една нова глобална закана наречена „Синдикат, опасна мрежа од одметнати оперативци кои стануваат предавници. За да ги спречи, Итан мора да ги здружи силите со една таинствена агентка (Ребека Фергусон) која можеби е на негова страна, а можеби и не, додека тој се соочува со својата најневозможна мисија досега.

Слики

Невозможна мисија: ОдметнициНевозможна мисија: ОдметнициНевозможна мисија: ОдметнициНевозможна мисија: ОдметнициНевозможна мисија: ОдметнициНевозможна мисија: ОдметнициНевозможна мисија: ОдметнициНевозможна мисија: ОдметнициНевозможна мисија: ОдметнициНевозможна мисија: ОдметнициНевозможна мисија: ОдметнициНевозможна мисија: ОдметнициНевозможна мисија: ОдметнициНевозможна мисија: ОдметнициНевозможна мисија: ОдметнициНевозможна мисија: ОдметнициНевозможна мисија: ОдметнициНевозможна мисија: Одметници

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • По секоја цена (2015)

  четврток
  image
  Кога пристигнува во Кина со намера да донира бубрег за својата болна внука, Дикон (Жан-Клод Ван Дам), поранешен таен агент, станува жртва на трговци со човечки...
 • Чудесниот Спајдермен (2012)

  четврток
  image
  Еден од најпознатите ликови на светот се враќа на големото платно со новото поглавје од филмовите за Спајдермен, „Чудесниот Спајдермен“. Филмот раскажува различна...
 • Смртоносна трка (2008)

  четврток
  image
  Озлогласениот затворски директор го тера поранешниот затвореник Џенсен Ејмс да се натпреварува во најпопуларниот постиндустриски спорт во кој затворениците мора...
 • Ваѓење (2020)

  четврток
  image
  In an underworld of weapons dealers and traffickers, a young boy becomes the pawn in a war between notorious drug lords. Trapped by kidnappers inside one of the...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.