рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 5.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

У шкрипцу с новцем, младиќ уверава неколико својих пријатеља да му помогну да отме Френка Синатру Млаѓег. Снимљено према истинитој причи која је 1963. уздрмала нацију. Погледајте ову ‘тиху’ комедију уз сјајну глумачку екипу која ќе вас забављати од почетка до краја.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Филомена (2013)

  image
  Забременувајќи како тинејџерка во Ирска во 1952 г., Филомена е испратена во манастир како „нечесна жена“. Бебето ѝ е одземено од калуѓерките и е дадено на...
 • Манк (2020)

  image
  1940. Film studio RKO hires 24-year-old wunderkind Orson Welles under a contract that gives him full creative control of his movies. For his first film, he calls...
 • Јас сум роб (2010)

  image
  Вистинска приказна за модерното ропство во 21 век и девојката која го преживеала пеколот во Судан и Лондон за на крај да стане активист за граѓански права.
 • Клуб на милионери (2018)

  image
  Под водство на својот колега Џо Хант (А. Елгорт), група момчиња од добро ситуирани семејства во Лос Анџелес во 1980-тите, смислува план како набрзина да се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.