poster

Сцени од сексуална природа

Scenes of a Sexual Nature (2006)

комедија, драма, романса | Обединетото Кралство
Режисер: Ed Blum
Cinemax 2 | среда | 00:05

рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 8/10

СОДРЖИНА

Секс и љубов. Некои ги бараат, на некои им треба, некои ги отфрлаат, некои плаќаат за нив, но сите сме вклучени во тоа. Во бујното зеленило на Хампстед Хит во Лондон, различни парови комуницираат и ги решаваат своите различни романтични дилеми. Брајан (Даглас Хоџ) го замолува својот партнер Били (Јуан МекГрегор) да престане со своето постојано пијанчење. Гери (Хју Боневил) и Џулија (Џина МекКи) се соочуваат со она што може да се нарече многу лоша средба на слепо. Во меѓувреме, Ајрис (Ајлин Еткинс) добива удар од минатото кога се среќава со човек со кого имала афера пред 50 години. „Сцени од сексуална природа“ е комичен и еротично исполнет поглед во она што нѐ тера да се однесуваме така - изгледа дека тоа е комплексно, мрачно и неверојатно забавно.

Слики

Сцени од сексуална природа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кинеска сложувалка (2013)

  image
  Парижанинот Ксавиер е нереализиран романописец кој е во брак со Венди, со која имаат две деца. Но односот меѓу нив не е нималку идиличен и разводот е сосема...
 • Најбоље што може бити (1997)

  image
  Мелвин (Џек Николсон), џангризави, затуцани, опсесивно-компулсивни писац, потпуно искочи из колосека када једина келнерица која може да га поднесе у његовом...
 • Туѓе је слаѓе (2005)

  image
  Како прича тече, Лиза је све више сигурна да је "млада играчка" у рукама искусне Рафи управо њен син.
 • Подморница (2010)

  image
  Када га запази тамнокоса лепотица, одлучује да постане "најбољи дечко на свету". У меѓувремену, уздрмани однос његових родитеља још је лошији, због изненадног...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.