poster

Убиство во мал град

Murder in a Small Town (2013)

Режисер: John Stimpson

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.3/10
Оценка на корисникот: 7.8/10
(17 гласови)

СОДРЖИНА

Кога младата Деби Мартин ќе изврши самоубиство, нејзиниот сопруг Ендру тагува по неа исто како и целиот град, а особено нејзината мајка Сузан. Но полека започнува да излегува на виделина чудното однесување на Ендру. Сузан најпрво не сака да поверува, но кога доказите стануваат очигледни, почнува да верува дека Ендру ја убил Деби. Таа тргнува да ја докаже вистината. Така почнува битката која на крајот ќе го подели градот. Снимено според вистинити настани...

Слики

Убиство во мал градУбиство во мал градУбиство во мал градУбиство во мал градУбиство во мал градУбиство во мал град

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Исчезната (2014)

  image
  На својата петта годишнина од свадбата, Ник Дан ја пријавува жена си како исчезната. Под притисок од полицијата и медиумите, неговите лаги прават сите да се...
 • Демонски љубовник (2002)

  image
  Иако сè уште нема триесет години, Дијана има работа на висока позиција и работи во мултинационална корпорација управувана од Анри-Пјер Волф. Сакајќи да ги...
 • Другиот човек (2008)

  image
  Инженерот Питер (Лиам Нисон) е оженет со дизајнерката на чевли Лиза (Лора Лини). И двајцата се успешни и среќни на прв поглед, но наскоро сѐ се врти наопаку....
 • Претеќа чистина (2004)

  image
  Wаyне Хаyес је богати пословни човек средњих година који живи са супругом у предграѓу, у раскошној куќи с базеном. Док се возио у својим колима, отео га је...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.