рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 7.5/10
(74 гласови)

СОДРЖИНА

Во војната на луѓето против машините, Кајл Рис е пратен назад во 1984 година од страна на водачот на отпорот Џон Конор за да ја заштити својата млада мајка Сара Конор. Сепак, неочекувани настани го менуваат минатото...
Нова мисија, нова закана, нова судбина. Арнолд се враќа и е подобар од кога било во ова експлозивно ново поглавје на блокбастерот од серијалот „Терминатор“. Во војната помеѓу луѓето и машините, Кајл Рис (Џеј Кортни) е пратен назад во 1984 година од водачот на отпорот Џон Конор (Џејсон Кларк) за да ја заштити својата млада мајка Сара Конор (Емилија Кларк). Сепак, овој пат, неочекуваните настани го менуваат минатото и се закана за иднината на целото човештво. Сега Рис мора да ги здружи силите со Сара и со нејзиниот „заштитник“ (Арнолд Шварценегер) за да го спаси светот и да ја спречи следната еволуција на терминаторите.

Слики

Терминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисParamountParamountParamountParamountParamountТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: Генесис

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Паркот Јура 3 (2001)

  image
  Режисерот Џо Џонстон ги презема креативните узди од Стивен Спилберг за овој трет дел од трилерот.
 • ХУМАНИТАРНО БИРО (2017)

  image
  Во блиската иднина нашата влада ќе одлучува за тоа кој е потрошна роба.
 • Побеснели Макс 2 (1981)

  image
  Постапокалиптични свет постао је још бруталнији. Пар година након смрти његове жене и детета. Макс је постао отуѓени номад, који лута кроз огољена пространства...
 • Џи Ај Џо 2 (2013)

  image
  Американските херои се враќаат и се обвинети за ужасно злосторство што не го извршиле. Сега, Џи-Ај-Џовците повторно мораат да се соочат со својот смртен...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.