рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 7.98/10
(41 глас)

СОДРЖИНА

Во војната на луѓето против машините, Кајл Рис е пратен назад во 1984 година од страна на водачот на отпорот Џон Конор за да ја заштити својата млада мајка Сара Конор. Сепак, неочекувани настани го менуваат минатото...
Нова мисија, нова закана, нова судбина. Арнолд се враќа и е подобар од кога било во ова експлозивно ново поглавје на блокбастерот од серијалот „Терминатор“. Во војната помеѓу луѓето и машините, Кајл Рис (Џеј Кортни) е пратен назад во 1984 година од водачот на отпорот Џон Конор (Џејсон Кларк) за да ја заштити својата млада мајка Сара Конор (Емилија Кларк). Сепак, овој пат, неочекуваните настани го менуваат минатото и се закана за иднината на целото човештво. Сега Рис мора да ги здружи силите со Сара и со нејзиниот „заштитник“ (Арнолд Шварценегер) за да го спаси светот и да ја спречи следната еволуција на терминаторите.

Слики

Терминатор: ГенесисParamountParamountParamountParamountParamountParamountParamountТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: ГенесисТерминатор: Генесис

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Витешки и дење (2010)

  сабота
  image
  Џун Хејвенс (Камерон Дијаз) се подготвува за лет назад кон својот дом за свадбата на сестра си, кога буквално се судира со Рој Милер (Ром Круз) насред еден...
 • Големи проблеми во Мала Кина (1986)

  сабота
  image
  Када Џек Бартон (Курт Расел) на картама победи свога дугогодишњег пријатеља Ванга (Денис Дан), овај му објасни како новац нема код себе и да ќе му платити...
 • Менди и богатството на Чироките (2010)

  сабота
  image
  Поставен во раните 1990 години, вториот филм базиран на популаната книга „ Менди “ од Лоис Лепард, во која Менди разрешава мистерии со помош на нејзините пријатели.
 • Хари Потер и редот на фениксот (2007)

  сабота
  image
  Лордот Волдеморт се вратил, но малкумина сакаат да веруваат во тоа. Всушност, Министерството за магија прави сѐ за да го спречи светот на волшебниците да ја...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.