рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 8.5/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Лове & Мерцy је музичко-биографска драма у чијем се центру дешавања налази Брајан Вилсон, изузетан музичар чија је музика дефинисала целу једну генерацију. Први пут откривамо хаос, лудило и невероватну причу која стоји иза овог музичког генија!

Слики

Лове & МерцyЛове & МерцyЛове & МерцyЛове & МерцyЛове & МерцyЛове & МерцyЛове & МерцyЛове & Мерцy

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Г-ѓа Браун (1997)

  денес
  image
  Приказна за извонредното пријателство помеѓу Кралицата Викторија, најмоќната жена на светот и Џон Браун, обичен шкотски горјанин, што трансформирале империја.
 • Враќање во игра (2008)

  денес
  image
  Вистинска приказна за Џасмин Пламер, која на 11 години станала првата жена која играла на фудбалскиот натпревар Поп Варнер.
 • Кралот Ричард (2021)

  денес
  image
  Заснован на вистинска приказна, „Кралот Ричард“ го следи патувањето на Ричард Вилијамс, непоколеблив татко кој е клучен во одгледувањето на две од...
 • Лифе (2015)

  денес
  image
  Инспирисано истинитом причом о пријатељству измеѓу Магнум фотографа Дениса Стока (Патинсон) и глумца Џејмса Дина (ДеХан) кад је Сток требало да фотографише глумца...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.