СОДРЖИНА

Родителите на Индијанецот Томас умреле во пожар, а Томас бил спасен од Арнолд. Арнолд наскоро го остава семејството (и својот син Виктор). Кога Виктор слуша дека Арнолд умрел, Томас му нуди пари за патувањето по останките на Арнолд...
Во 1976 година, едно мало дете преживува пожар во кој умираат неговите родители. Во денешно време, детето пораснало во слабичкиот и малку трапав Томас. Во изолираниот индијански резерват Кор Дален во Ајдахо, овој млад човек го игнорираат речиси сите, па дури и силниот спортист Виктор, иако таткото на Виктор, алкохоличарот Арнолд, го спасил малиот Томас во пожарот. Пијаниот Арнолд подоцна го оставил своето семејство, а Виктор не го видел татка си речиси една деценија. Кога Виктор дознава за смртта на Арнолд во Феникс, Томас се нуди да плати за патувањето во Феникс доколку може да го придружува Виктор. Тие се чуден тим бидејќи Виктор е засрамен од трапавоста на Томас. Во Феникс тие дознаваат дека Арнолд живеел во мала приколка во пустината, а ја запознаваат пријателката на Арнолд, Сузи Сонг, која им кажува вознемирувачки вистини за Арнолд.

Слики

Димни сигналиДимни сигналиДимни сигналиДимни сигналиДимни сигналиДимни сигналиДимни сигнали

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пиле со сливи (2011)

  image
  Иран, 1958 година. Инструментот на најценетиот виолинист, Насер Али Кан, се скршил. Во неможност да најде замена, животот без музика му изгледа неиздржлив. Тој...
 • Ил бидоне (1955)

  image
  Аугусто је остарјели ситни варалица који за живот зараѓује узимајуќи од осталих. У томе му помажу два партнера: Роберто, који жели постати талијански Јохннy Раy и...
 • Дадилка за фудбал (2011)

  image
  Кога Хелен Хејзлтон ќе го ангажира Одмунд, норвешкиот фудбалер, да работи како бебиситер за нејзините два сина, Одмунд во куќата донесува смеа и ја дели својата...
 • До прашина (2018)

  image
  По смртта на жена му, Шмуел, хасидски свештеник во Њујорк, добива опсесија околу погребот на сопругата. Љубопитен во врска со распаѓањето на телото, тој бара...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.