СОДРЖИНА

Глобалното затоплување на Земјата предизвикува раздвојување на горната и долната атмосфера на Земјата и триење помеѓу атмосферите, создавајќи моќни торнада и смртоносни бури какви што никогаш дотогаш не биле видени на Земјата. Слично на црвените точки на Јупитер, големи воздушни струи се појавуваат над Менхетен. Почнуваат силни и непредвидливи бури. Во трката против мајката природа, заменикот градоначалник Џејмс Лоренс и неговата сопруга и метеоролог Кеси бараат начин да го смират беснеењето на торнадата. Но на бурите не им се наѕира крајот. Џим и Кеси ќе направат сѐ за да го спасат градот. Но мора да дејствуваат брзо, зашто за само 24 часа најубавиот град на светот ќе исчезне!

Слики

Торнадо над ЊујоркТорнадо над ЊујоркТорнадо над ЊујоркТорнадо над ЊујоркТорнадо над ЊујоркТорнадо над Њујорк

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Категорија седум: Крај на светот (2005)

  image
  Торнада, урагани, бури и масовни уништувања, како ефект на глобалното затоплување, се собираат во супер бура која би можела со досега невидена сила да ја удри...
 • Паклени дан (2002)

  image
  Једина нада за човечанство да преживи природну катастрофу, је да се детонирају нуклеарне бомбе у Лос Анѓелесу.
 • Капетан Америка: Зимски Војник (2014)

  image
  По катаклизмичните настани во Њујорк со Одмаздниците, во „Капетан Америка: Зимски Војник, Стиви Роџерс, со прекар Капетан Америка, живее мирен живот во Вашингтон...
 • Код судбине (2009)

  image
  Капсула, који садржи предвиѓања ученика, за вријеме отварања нове школе 1958. закопана је на школском посједу. Умјесто цртежа, једна дјевојчица предала је...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.