СОДРЖИНА

Оставени на еден изолиран пустински пат, двајца долгогодишни пријатели почнуваат да си ги напаѓаат меѓусебните животни одлуки. Нивната кавга наскоро се претвора во физичка пресметка и во борба на живот или смрт.
Мичел и Картер се долгогодишни пријатели кои се разделиле во животот, а сега се наоѓаат на патување на кое нивниот стар "пикап" се расипува, па ги остава среде еден изолиран пустински пат. Па, додека безмилосните временски услови на пустината ги толчат, тие со огромна бруталност почнуваат да си ги напаѓаат меѓусебните животни одлуки. Додека се прашуваат кои се и кои би можеле да бидат, нивната нервоза доведува до физичка конфронтација и до лудило со употреба на ножови, па сето тоа се претвора во борба на живот или смрт.

Слики

Живописен патЖивописен патЖивописен патЖивописен патЖивописен патЖивописен патЖивописен патЖивописен патЖивописен пат

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Часови (2013)

  image
  Татко се бори за неговата ќерка да го преживее ударот на ураганот Катрина.
 • Обожавање (2019)

  image
  12-годишниот Пол лудо се вљубува во Глорија, пациентка во ментална институција каде што работи мајка му, и која тврди дека е примена по грешка. Тие двајцата...
 • Sons of Denmark (2019)

  image
  Denmark four years into the future. After a major bomb attack in Copenhagen radicalization and ethnic tensions are running high, and a racist leader is leading...
 • Соба (2015)

  image
  Според книгата на Ема Донахју, „Соба ја раскажува неверојатната приказна за Џек, петгодишно момче со бујна фантазија, кое го минало целиот свој живот во мала...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.