рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 9.22/10
(18 гласови)

СОДРЖИНА

Комедија са седам номинација за најпрестижнију француску филмску награду Цезар! У породици Белије сви су глувонеми осим шеснаестогодишње Поле и она је главни тумач својим родитељима у свакодневном животу, а посебно кад је реч о управљању породичним имањем. Једног дана, након што професор музичког открије њен изванредан певачки таленат, она ќе одлучити да се спрема за аудицију за хор Француског радија. Та одлука ќе је удаљити од породице и присилити да одрасте.

Слики

Глас фамилије БелиерГлас фамилије БелиерГлас фамилије БелиерГлас фамилије БелиерГлас фамилије БелиерГлас фамилије Белиер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џејк на квадрат (2013)

  четврток
  image
  Режисерот се впушта во нов филмски проект, кој ќе му помогне да открие како ја уништил секоја врска во која некогаш бил.
 • Збогум на љубовта (2003)

  четврток
  image
  Кога новинар од списание ќе се сретне со најпопуларната профеминистичка авторка со сопствена тајна агенда, почнува борба на родовите со многу пресврти, но и со...
 • Една и единствена (1999)

  четврток
  image
  Суз, која работи во клиника за убавина, се обидува да живее кул живот со нејзиниот сопруг италијанец. Се што и е потребно е нова кујна и се ќе биде совршено. Но...
 • Голфбрејкер (1996)

  четврток
  image
  Адам Сендлер го игра Хепи Гилмор, хокеар кој станува генијален играч на голф, чиј необичен пристап и чии дланки на теренот ги разбеснуваат противниците. Гилмор е...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.