СОДРЖИНА

„Низводно“ претставува емоционална приказна за три млади жени кои се на границата помеѓу креативните подеми и личните падови, како и за нивната врска со постара жена од која бараат насоки, поддршка и инспирација.
Филмот „Низводно“ е инспириран од Бабз Чула, пријателка и честа актерка во филмовите на сценаристот и режисер Бен Ратнер. Тој ја раскажува приказната за Перл, жена со слободен дух, која живее во зградата „Менхетен“ во Ванкувер. Перл е менторка на три жени кои се борат со своите животи и кариери. Тие се една барана актерка која нема самодоверба, една надарена рок-пејачка која е на работ да се самоуништи, како и една динамична сликарка која се крие со качулка. Додека ја наоѓаат својата самодоверба преку Перл, тие мораат да се справат со нејзината неочекувана смрт.

Слики

НизводноНизводноНизводноНизводноНизводноНизводноНизводноНизводноНизводноНизводно

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Против Кинга (1974)

  понеделник
  image
  Деца малог града скупљају новац за чамац, који им непрестано одузима силеџија. Не знајуќи како да му се одупру, у приспелом болесном скитници, некадашњем боксеру,...
 • Време на невиност (1993)

  понеделник
  image
  Филмот на Мартин Скорсезе од 1993 г. е богата драма за пристојноста и потиснатите страсти во 1870-тите во Њујорк. Даниел Деј-Луис игра чесен адвокат, свршен со...
 • Flutura in my cab (1988)

  понеделник
  image
  Tom Melgushi, wonders the streets drunk causing annoyance amongs the people. One day, the village teacher Flutura (butterfly) rides in his truck and in Tom's eyes...
 • Во туѓа лента (2002)

  понеделник
  image
  Саобраќајни шпиц у једној од најпрометнијих њујоршких улица иначе не би покренуо низ догаѓаја који би могли угрозити животе два човека, али... Тог кобног дана,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.