СОДРЖИНА

Скоро напуштен пред олтар и отпуштен од работа, 20 и кусургодишниот Алан почнува да работи како туристички советник на аеродромот во Даблин. Таму ја сретнува Алис, која чека лет за Њујорк...
Алан (28) работи на шалтерот за туристички информации на аеродромот во Даблин. Алис е Американка што чека лет на аеродромот. Пред осум години, Алан и Алис имале романса која завршила лошо. Сега, сите хотелски соби во Даблин се зафатени. И покрај првичната отуѓеност, Алан на Алис ѝ нуди соба во неговата куќа за да преспие вечерта. Тие вечерта ја поминуваат во повторно меѓусебно запознавање. И двајцата си кажуваат лаги за тоа колку добро им поминале минатите осум години, но постепено ќе сфатат дека можеби се покомпатибилни дури и од порано. Во филмот „На чекање“ се работи за тоа кога во 20-тите години не ти тргнува според планот и за љубовните неуспеси.

Слики

На чекањеНа чекањеНа чекањеНа чекањеНа чекањеНа чекањеНа чекањеНа чекање

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Песочен човек (2011)

  понеделник
  image
  Едно утро, Бено наоѓа песок во својот кревет. Покрај тоа што од почекотот се обидува ова да го игнорира, за кратко време сфаќа дека тој песок истекува од него. Од...
 • Замена (2020)

  понеделник
  image
  Кога ѝ е наредено да оди една година на рехабилитација, актерката Кенди (Дру Баримор) ја најмува амбициозната Пола да го заземе нејзиното место. Но Пола ѝ го...
 • Сакам-Не сакам (2004)

  понеделник
  image
  Работата на планерот на свадби, Лорен Кренделс, е да направи чува на венчавките на другите луѓе. За жал, во својот приватен живот има големи препреки. Како се...
 • Девојка на лош глас (2010)

  понеделник
  image
  Средношколката Олив станува жртва на училишните „трачови“ кога ја лаже својата најдобра пријателка за една викенд романса со измислен факултетски студент. Набргу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.