poster

Краљ кавеза

Unrivaled (2010)

акција, драма, спорт | САД, Канада
Режисер: Warren P. Sonoda

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 4.1/10
Оценка на корисникот: 6.13/10
(8 гласови)

СОДРЖИНА

Најбољи борац на свијету није свјестан тога да је најбољи. Ринго Дуран, син Грацие Дуран, познате аргентинске кицкбоксерице, ради два посла како би спојио крај с крајем. Његова је страст фулл цонтацт борба. Његов је циљ испунити свој сан да постане професионалан борац и дуги се низ година трудио покренути професионалну каријеру. Када МЦW лига објави натјецање због потраге за најбољим неоткривеним борцем, Рингови пријатељи наговарају га да се пријави. Ринго још једном тврди да није спреман. Хоќе ли испунити свој сан и наставити мајчиним стопама? Хоќе ли постати најбољи борац на свијету?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Почеток (2010)

  вторник
  image
  Почитуваниот режисер, Кристофер Нолан („Темниот витез“) предводи меѓународна актерска екипа во филмот „Почеток“, оригинална научно-фантастична акција која нè води...
 • Човек-пајак: Далеку од дома (2019)

  вторник
  image
  Питер Паркер (Том Холанд) одлучува да им се придружи на своите соученици на патување во Европа. И покрај тоа што сакал својот суперхеројски идентитет да го...
 • Assassination (2015)

  вторник
  image
  Korea in the year 1933, the country is occupied by the Japanese army. Many warriors of the resistance where forced into the exile in China. Now they are trying to...
 • Борба без правила (2005)

  вторник
  image
  Џек Северино го губи памтењето и единствено што препознава е бруталниот свет на борбите во кафез. Но, кога ќе дојде време да се соочи со минатото, Џек сфаќа дека...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.