рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 4.75/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Џулија има 40 години и е зависник од алкохол. Таа е манипулативна, недоверлива и патолошки лаже. Помеѓу неколкуте чашки вотка и врските за една ноќ, Џулија работи хонорарно. И додека станува сè поосамена, единствениот пријател што се грижи за неа е Мич, кој се обидува да ù помогне. Меѓутоа таа го отфрла, и секој ден под дејство на алкохол мисли дека животот ù ја предодредил оваа губитничка улога и дека самата е виновна за хаосот во кој живее. По средбата со Мексиканката Елена, Џулија се убедува себеси да направи лошо дело, колку од паника, толку и од финансиската безизлезна ситуација. Како што се одвива дејствието на филмот, така животот на Џулија станува борба за опстанок. Ќе успее ли да го одбере животот наместо смртта?
Филмот премиерно беше прикажан на 58. Берлински филмски фестивал.

Слики

ЏулијаЏулијаЏулијаЏулијаЏулијаЏулијаЏулијаЏулијаЏулијаЏулијаЏулијаЏулијаЏулијаЏулијаЏулија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Грабеж на банка (2008)

  image
  Во 1971 година, по грабежот на банка на улицата Бејкер во Лондон, Тери и ќленовите на неговата екипа го отвораат сефот, несвесни за тоа што ќе го откријат....
 • Коцкар (2014)

  image
  Џим Бенет (Марк Валберг) сака да презема ризици. Бенет е професор по англиски и коцкар што сака да ризикува, па прави ризичен облог кога позајмува од еден...
 • Опасна веза (2008)

  image
  Белац Кри Метсон и његова афроамеричка жена Лиса управо су купили нову куќу у четврти која је на гласу као изузетно сигурно место за живот. Нажалост, њихова среќа...
 • Ноќниот доктор (2020)

  image
  Микаел е ноќен доктор. Тој лекува пациенти од опасни населби. Неговиот живот е хаотичен. Растргнат е помеѓу сопругата и швалерката, и вплеткан во пренос на дрога....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.