poster

Џулија

Julia (2008)

Драма, Криминал, Трилер | Франција, САД, Мексико, Белгија
Режисер: Erick Zonca
FilmBox Extra RS | денес | 00:20

рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 5.8/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Џулија има 40 години и е зависник од алкохол. Таа е манипулативна, недоверлива и патолошки лаже. Помеѓу неколкуте чашки вотка и врските за една ноќ, Џулија работи хонорарно. И додека станува сè поосамена, единствениот пријател што се грижи за неа е Мич, кој се обидува да ù помогне. Меѓутоа таа го отфрла, и секој ден под дејство на алкохол мисли дека животот ù ја предодредил оваа губитничка улога и дека самата е виновна за хаосот во кој живее. По средбата со Мексиканката Елена, Џулија се убедува себеси да направи лошо дело, колку од паника, толку и од финансиската безизлезна ситуација. Како што се одвива дејствието на филмот, така животот на Џулија станува борба за опстанок. Ќе успее ли да го одбере животот наместо смртта?
Филмот премиерно беше прикажан на 58. Берлински филмски фестивал.

Слики

ЏулијаЏулијаЏулијаЏулијаЏулијаЏулијаЏулијаЏулијаЏулијаЏулијаЏулијаЏулијаЏулијаЏулијаЏулија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Грабната среде бел ден (2009)

  image
  Вистинска и инспиративна приказна за киднапирана тинејџерка која преживува манипулирајќи со нејзиниот грабнувач и успева да се ослободи по шестдневниот пекол.
 • Вдовици (2018)

  image
  Кога четворица вооружени ограбувачи се убиени при еден обид за грабеж, нивните вдовици на коишто им останал долгот поради криминалните активности на нивните...
 • Кога јагнињата ќе стивнат (1991)

  image
  Приправничка во ФБИ е назначена од нејзиниот претпоставен да го интервјуира затворениот психопат Ханибал “Канибал“ Лектор, со надеж дека тој може да помогне да се...
 • Патиштата на дрогата (2000)

  image
  Во Мексико, во близина на границата со САД, двајцата полицајци Хавиер (Б. дел Торо) и Маноло (Џ. Варгас) пресретнуваат камион којшто се чини дека превезува...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.