poster

Вториот најдобар егзотичен хотел Мариголд

The Second Best Exotic Marigold Hotel (2015)

Драма, Комедија, Pоманса | Обединетото Кралство, САД, Индија
Режисер: John Madden


рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 6.8/10
(8 гласови)

СОДРЖИНА

Сега кога најдобриот егзотичен хотел „Мариголд е преполн со своите долгорочни гости, коменаџерите Муриел Донели и Сони Капор имаат сон за проширување, па го наоѓаат вистинското место: „Вториот најдобар егзотичен хотел Мариголд. Додека се прават плановите, Евелин и Даглас одат во Џајпур, прашувајќи се каде ќе се одвиваат редовните појадоци. Во меѓувреме, Норман и Керол се снаоѓаат низ бурните води на ексклузивната врска, додека Маџ се двоуми помеѓу двајца многу посакувани додворувачи, а неодамна пристигнатиот Гај Чемберс ја смета мајката на Сони, г-ѓа Капор, како муза за својот следен роман. Како што наближува неговиот брак со Сунајна, љубовта на неговиот живот, Сони открива дека плановите за новиот хотел му трошат повеќе време отколку што има на располагање. Можеби единствената што ги знае одговорите е Муриел, чуварката на тајните на сите. Како што наближува големиот ден, семејството и гостите се маѓепсани од неодоливоста на индиската свадба.

Слики

Вториот најдобар егзотичен хотел МариголдВториот најдобар егзотичен хотел МариголдВториот најдобар егзотичен хотел МариголдВториот најдобар егзотичен хотел МариголдВториот најдобар егзотичен хотел МариголдВториот најдобар егзотичен хотел МариголдВториот најдобар егзотичен хотел МариголдВториот најдобар егзотичен хотел МариголдВториот најдобар егзотичен хотел МариголдВториот најдобар егзотичен хотел МариголдВториот најдобар егзотичен хотел МариголдВториот најдобар егзотичен хотел МариголдВториот најдобар егзотичен хотел МариголдВториот најдобар егзотичен хотел МариголдВториот најдобар егзотичен хотел МариголдВториот најдобар егзотичен хотел МариголдВториот најдобар егзотичен хотел МариголдВториот најдобар егзотичен хотел Мариголд

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Свадбата на мојот најдобар пријател (1997)

  image
  Џулија Робертс блиста у улози Џулс Потер која читавог живота бежи од озбиљног везивања али изненада схвата да је заљубљена у свог најбољег пријатеља Мајкла: Само...
 • Дон Џон (2013)

  image
  Хумористична драма за еден женкар по име Џон Мартело, кој го добива прекарот „Дон Џон“ поради неговата способност да шармира убави жени, но не е способен да одржи...
 • Момент на лудило (2015)

  image
  Во римејкот на истоимената француска комедија од 1977 година, двајца пријатели одлучуваат да ги однесат своите две ќерки тинејџерки на летен одмор. Уживајќи во...
 • Раскинување (1997)

  image
  Фотограф Стеве (Русселл Цроwе) и професорица Моница (Салма Хаyек) јако су заљубљени, а њихова веза толико је снажна и интензивна да се готово граничи с болешќу. У...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.