СОДРЖИНА

Причајте у своја четири зида, шапуќите или дерите се, уосталом како вам воља, но не излазите у јавност.. То је порука овог документарца који баш попут Моореовог Фахренхеита 911 пропиткује америчку политичку јавност и количину њезине моќи да ушутка све «невјерне». Ради се о конкретном примјеру америчког цоунтрy банда Диxие Цхицкс чија се фронтменица усудила, осокољена ваљда популарном слободом говора загарантираном јој у уставу, јавно критизирати америчког предсједника Бусха. Посљедице су биле невјероватне, медијски линч дотад најпродаваније америчке женске групе потпуно контрадикторан правима јамченима у уставу…

Слики

Зачепи и пјевајЗачепи и пјевајЗачепи и пјевајЗачепи и пјевајЗачепи и пјевајЗачепи и пјевај

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубов и цигари (2005)

  денес
  image
  Ник е во брак со Кити со која има три возрасни ќерки. Но Ник е во тајна врска со Тула. Кога жена му го фаќа во кревет со Тула, а Тула пак сака сериозна врска, Ник...
 • Сите патишта водат кон Рим (2015)

  денес
  image
  Меги е самохрана мајка и професорка на факултет во Њујорк. Во обид да пронајде заеднички јазик со Самер, нејзината ќерка тинејџер, Меги заминува во село во...
 • Предлог (2009)

  денес
  image
  Сандра Булок игра во романтичната комедија „Предлог“, како една канадска имигрантка која создава тешка работна атмосфера за своите подредени во канцеларијата....
 • Доцна навечер (2019)

  денес
  image
  Светот на легендарната домаќинка на ноќно ток-шоу се превртува наопаку кога таа најмува жена за писател. Нејзината одлука има ненадејни урнебесни последици кога...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.