СОДРЖИНА

„Цвеќе на таванот“ ја раскажува приказната за децата Долангангер, кои по неочекуваната смрт на нивниот татко се убедени од мајка им да се кријат на таванот од нивната баба за да може таа да го земе семејното богатство.
„Цвеќе на таванот“ ја раскажува изопачената приказна за децата на семејството Долангангер, кои по неочекуваната смрт на нивниот татко се убедени од мајка им Корин да се кријат на таванот од нивната баба за да може таа да го земе семејното богатство. Но, кога нејзините посети стануваат поретки откако таа си наоѓа нов маж, децата добиваат незамислив третман од нивната безмилосна баба Оливија Фоксворт. Како што поминуваат годините, а најстарите деца Кети и Кристофер влегуваат во позрели години, на емотивен и на физички план мрачното минато на нивното семејство ги заробува уште повеќе додека тие бараат поткрепа помеѓу себе.

Слики

Цвеќе на таванотЦвеќе на таванотЦвеќе на таванотЦвеќе на таванотЦвеќе на таванотЦвеќе на таванотЦвеќе на таванот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Та лака ноќ (2017)

  денес
  image
  Славни сценарист Ралпх сада је седамдесетогодишњак и смртно је болестан. Жеља му је да достојанствено умре, а прије тога да се помири са сином Мицхаелом. К томе...
 • Мојата Зои (2019)

  денес
  image
  Изабела е разведена мајка која го дели старателството врз ќерка ѝ Зои со својот бивш маж. Кога трагедија го погодува семејството, Изабела, врвна научничка, ги...
 • Калуѓерката (2013)

  денес
  image
  Во Франција од 18 век, 16-годишната Сузана од страна на своето семејство е присилена против својата волја да оди во манастир. Таму таа се соочува со свет на кој...
 • Диви корени (2021)

  денес
  image
  Татко и ќерка одат на патување на откривање и простување. Кога Ники дознава дека татко ѝ е во градот откако е пуштен од затвор, таа не ја послушува баба ѝ и тајно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.