poster

Шериф округа Мадрид

Cade's County (1971)

Режисер: Richard Donner, Marvin Chomsky

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.0/10

СОДРЖИНА

Филм је заправо састављен од двије епизоде серије Цаде'с Цоунтy која се емитирала 1971. године.
Сам Цаде је шериф округа Мадрид. Али, његов мир ќе нарушити долазак познатог одметника, након 20 година одсуства. Он доноси са собом смрт, преваре и пријетње. И шериф Сам постат ќе жртва његове завјере. Наќи ќе се пред судом без свједока, јер је све његове свједоке изненада поубијала банда...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Падот на Белата куќа (2013)

  понеделник
  image
  Додека е на турнеја во Белата куќа со својата млада ќерка, еден полицаец (Шанинг Татум) стапува во акција за да ги заштити своето дете и претседателот (Џејми...
 • Нокаут (2011)

  понеделник
  image
  Бивши професионален боксер, кому му е преку глава од насилниот живот, ќе му помогне на еден ученик да им се противставу на децата што го малтретираат.
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  понеделник
  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Годзила против Конг (2021)

  понеделник
  image
  Конг и неговите заштитници одат на опасно патување за да го најдат неговиот вистински дом, а со нив е Џија, младо девојче сираче со кое тој создал посебна и силна...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.